Moda i Uroda

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

  • 24 lutego, 2024
  • 2 min read
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy

Wybór odpowiednich okularów może być trudnym zadaniem, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kształt twarzy posiadamy. Jednak dobrze dopasowane okulary mogą znacznie poprawić nasz wygląd i sprawić, że będziemy czuć się pewniej. W tym artykule podpowiemy, jak dobrać okulary do kształtu twarzy, aby wyglądać modnie i stylowo.

Pierwszym krokiem w doborze okularów jest zidentyfikowanie swojego kształtu twarzy. Można to zrobić przy pomocy lustra lub zdjęcia. Istnieje kilka podstawowych typów twarzy: owalna, kwadratowa, okrągła, sercowa i trójkątna. Każdy z nich wymaga innego rodzaju oprawek, aby wyglądać najlepiej.

Owalna twarz

Twarz o kształcie owalnym jest uważana za najbardziej proporcjonalną i uniwersalną. Osoby z takim typem twarzy mogą nosić praktycznie każdy rodzaj oprawek. Jednak najlepiej będą wyglądały delikatne i subtelne modele, które nie będą przytłaczać delikatnych rysów twarzy. Unikaj natomiast zbyt dużych i ciężkich oprawek, które mogą zdominować twarz.

Jeśli chcesz podkreślić swoje kości policzkowe, wybierz okulary z cienkimi ramkami lub bezramkowe. Jeśli natomiast chcesz ukryć szerokie czoło, postaw na modele z grubszymi górnymi obramowaniami. Pamiętaj również o proporcjonalnym doborze wielkości oprawek do rozmiaru twarzy – zbyt duże lub zbyt małe okulary mogą zaburzyć harmonię całego wyglądu.

Kwadratowa twarz

Twarz o kształcie kwadratowym charakteryzuje się szerokim czołem i szczęką oraz wyraźnie zarysowanymi liniami twarzy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się okulary o zaokrąglonych krawędziach, które złagodzą ostre rysy. Unikaj natomiast prostych i kanciastych oprawek, które będą tylko podkreślać kształt twojej twarzy.

Jeśli masz kwadratową twarz, możesz również spróbować nosić okulary w stylu retro lub cat-eye, które dodadzą uroku i delikatności twojemu wyglądowi. Ważne jest również, aby dobrze dopasować wielkość oprawek do rozmiaru twarzy – zbyt duże mogą ją przytłaczać, a zbyt małe wyglądać nieproporcjonalnie.

About Author

Redakcja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *